Zalety systemu nawadniania

Na rynku istnieje masa firm specjalizujących się w projektowaniu, montażu i serwisie systemów nawadniających ogrody. Wydawać by się mogło, że takie skomplikowane systemy najlepiej sprawdzają się na polach golfowych, boiskach piłkarskich czy wielkich terenach zielonych okalających rezydencję bogatych ludzi.

Nic bardziej mylnego. System nawadniania ogrodów doskonale sprawdza się w przypadku małych powierzchni, gdyż pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze (nawet do 50-60% mniejszego zużycia wody), a przede wszystkim sprawia, że utrzymanie ogrodu staje sie praktycznie bezproblemowe i ogranicza się do koszenia trawy i podziwiania roślinności. Skorzystanie z usług firm projektowych nie zawsze musi wiązać się z dużym wydatkiem – wiele firm oferuje darmowe projekty, liczne upusty i całkiem przystępne ceny, zależne od powierzchni terenu. Wspomniane firmy wykorzystują systemy różnych producentów, w Polsce do najpopularniejszych należą Toro, Gardena i RainBird, od kilku lat obecne na naszym rynku i sprawdzone przez wielu konsumentów.

system_nawadniajacy_ogrod system_nawadniajacy_w_ogrodzie

Spuszczamy wodę na zimę

Pamiętaj o bardzo ważnej rzeczy – przed zimą należy odciąć dopływ wody i usunąć resztki wody z instalacji. jednym ze sprawdzonych sposobów jest użycie sprężonego powietrza. Wiosną, przed uruchomieniem nawadniania, sprawdzamy system i jeśli jest to konieczne, czyścimy dysze zraszaczy oraz regulujemy sektory i zasięg ich pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *