Wanna

Wielu z nas, projektując łazienki coraz to częściej rezygnuje z wanny. Bo i po co? Szkoda czasu. Żyjemy szybko i nie ma czasu na jakieś wylegiwanie się w wodzie, lepszy prysznic. Rach-ciach i gotowe. Tylko że mimo wszystko nie raz zdarza się czuć ogromną potrzebę relaksu i wanna w takiej sytuacji, byłaby idealna.


O ile nie mówimy o wysoce wyspecjalizowanej kabinie prysznicowej, to bezsprzecznym jest, ze wanna może mieć jej funkcjonalność i nie działa to w drugą stronę. W wannie także możemy wziąć prysznic. Zadaje to kłam teoriom lansowanym przez wielu specjalistów, że na wannę możemy sobie pozwolić tylko i wyłącznie, jeśli dysponujemy dużą łazienką, gdyż potrzebujemy miejsca na prysznic i wannę właśnie.

Wanny mogą być wolnostojące i zabudowana. Wersja zabudowana lepiej rzecz jasna sprawdzi się w małej łazience, a wersja wolnostojąca w dużej, gdzie będzie mogła być centralnym miejscem swoistego ołtarza wypoczynku. Jeśli nasza wanna jest umieszczona przy ścianie w niewielkiej łazience, możemy w dość prosty sposób zamontować rozmaitego rodzaju zasłony, które będą oferowały nam funkcjonalność zbliżoną do prysznica.  Chociaż takie rozwiązanie może się niektórym źle kojarzyć, na rynku dostępne jest wiele rozwiązań tej kwestii i co za tym idzie, absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie i w efekcie będzie mógł się cieszyć rozszerzoną funkcjonalnością.

Wanna nie jest jak niektórzy uważają przeżytkiem – nic bardziej mylnego. Nowoczesne wanny w niczym nie przypominają starych, ciężkich, żeliwnych konstrukcji które były podatne na powstawanie nieestetycznych zacieków. Dzisiejsze wanny mają najrozmaitsze kształty i dodatkowe funkcje. To prawdziwe domowe centra spa, które przyniosą ukojenie po długim i męczącym dniu.

eb0993a400026f744a3642a3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *