Rodzaje dachów drewnianych.

Dach jest wykonany na każdym budynku przeznaczony do użytku publicznego. Jego sama konstrukcja jest wykonana w sposób różnorodny. Głównie wykonujemy je za pomocą drewna w postaci więźby dachowej oraz, za pomocą elementów pokrycia takich jak dachówka lub blacho dachówka. Wielu z nas do dachu przykuwa co raz to większą uwagę, chociażby ze względu na jego ładny wygląd. Można powiedzieć że wizualny wygląd od naszej inwestycji budowlanej w dużej mierze zależy właśnie od naszego dachu.

 

pierwsze

Wyróżniamy następujące rodzaje konstrukcji dachu:

Dach dwuspadowy taki rodzaj konstrukcji z powodzeniem stosujemy przy każdego rodzaju budownictwie mieszkaniowym, do pokrycia domków wielorodzinnych oraz pojedynczych domów. Zaletą takiego dachu jest z pewnością jego prostota konstrukcyjna która, powoduje o wiele mniejszy koszt wykonawczy takiej inwestycji. Przy większym rozstawie dachu dwuspadowego, dodatkowe elementy wzmacniającą konstrukcje to płatew, dodatkowe słupy z dodatkiem miecza.

jetkowa20dwuspadowa [640x480]
Dach namiotowy, jest to dachy o czterech spadach. W tym przypadku każdy spad dachu czterospadowego może być o różnej długości. Taki rodzaj konstrukcji głównie wykorzystujemy do zadaszenia domów jednorodzinnych. Dach czterospadowy charakteryzuje się niesamowitym wyglądem. Dlatego każdy z nas kto wybierze do swojego nowo budowanego domu ten rodzaj dachu, nie zawiedzie się.

namiotowe

Dach wielospadowy jak sama nazwa wskazuje, jest to dach o wi0elu spadach każdy w innym kierunki. Taki dach stosujemy przy bardziej rozbudowanych budynkach. Taka konstrukcja występuje głównie w domach o bardziej skomplikowanej architekturze. Z pewnością w tym przypadku firma budowlana która zdecyduje się na wykonanie takiego dachu, policzy sobie znacznie więcej za jego wykonanie. Tak jak w przypadku dwóch poprzednich rodzajów dachu, pokrycie dachu wielospadowego wykonuje się przy pomocy dachówki ceramicznej lub blacho dachówki.

wielospadowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *