Pokój dziecka

pokój dziecięcy

Urządzenie odpowiedniego pokoju dla dziecka, który będzie spełniał wszystkie swoje funkcje jest bardzo trudnym zadaniem. Musi w nim znaleźć się łózko, biurko, przy którym dziecko będzie mogło odrabiać zadania domowe jak i miejsce, w którym dziecko będzie mogło się bawić.

Zastanawiając się nad aranżacja pokoju powinniśmy pamiętać kilku zasadach, które znacznie ułatwią na codzienne funkcjonowanie oraz pozwolą dziecku na samodzielność. Pierwszą zasadą jest montowanie wszelkiego rodzaju szafek i półek na takiej wysokości by dziecko mogło samo bez wychodzenia na krzesło wyciągną sobie ubrania czy też książki. Większość decyduje się jednak na tradycyjne meblościanki z szafkami na dole jak i na górze. Wtedy warto ubrania i książki naszej pociechy schować do szafek na dole. W ten sposób rodzice unikną ciągłych wędrówek do pokoju dziecka by podać książkę czy też spodnie. Najważniejszym punktem pokoju dziecka powinno być biurko, przy którym dziecko będzie się uczyć i odrabiać zadania domowe. Miejsce, w którym znajduje się biurko powinno znajdować się obok okna, dzięki czemu oświetlone będzie światłem naturalnym a nie tylko sztucznym. Dodatkowo w pokoju dziecięcym powinno się znaleźć kąt, w który dziecko będzie miało możliwość zabawy i zabawki nie będą nikomu przeszkadzać. Musimy pamiętać również o łóżku, ponieważ pokój dziecka jest również jego sypialnią. Dodanie kilku detali takich jak naklejki na ścianie czy też kolorowe bibeloty znacznie poprawią wygląd pokoju oraz nadadzą mu indywidualny charakter.

Urządzając pokój warto również zapytać swojego dziecka, na jaki kolor pomalować ściany czy też, jakie meble są najlepsze. W ten sposób unikniemy konfliktu i nie potrzebnych kłótni, gdy pokój będzie już gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *