Lampy wiszące do salonu

Salon to ważne miejsce w każdym domu. Aby salon był przytulny należy dobrze zaplanować oświetlenie. Lampy to jeden z najważniejszych elementów. Przy zakupie lamp trzeba się dokładnie zastanowić, jaką lampę chcemy, jaka będzie pasowała do aranżacji naszego salonu oraz gdzie chcemy ją umieścić.

lampy_wiszace_do_domu

Kupując lampę o dużym kloszu, która daje rozproszone i jasne światło optycznie powiększymy swój salon.  Jeśli chcemy by nasz pokój dzienny wydawał się wyższy powinniśmy kupić lampę, z której światło ukierunkowuje się na sufit, natomiast, jeśli chcemy, żeby wydawał się niższy światło powinno padać w dół jak najbliżej podłogi. Wąski pokój poszerzymy oświetlając ścianę, która jest najdłuższa. Bardzo efektywnie wyglądają lampy wiszące o różnych długościach sznura.

wiszace_lampy

Przy wyborze lamp wiszących pamiętajmy, że nie muszą one być zestawem, wystarczy, że będą tego samego kształtu, koloru bądź z tego samego materiału. Jeśli chcemy by nasza lampa wisząca do salonu była nowoczesna powinniśmy dokonać zakupu lampy, która ma elementy z metalu bądź szkła.  Zanim jednak zakupimy naszą lampę musimy zastanowić się, co do materiału jej wykonania, wymiaru i tego, jakie światło ma dawać. Oczywiste jest, że w małym salonie duży abażur będzie zajmował dużo miejsca, natomiast w dużym salonie nie efektywne będą malutkie abażury. Jeżeli nasze pomieszczenie jest niskie warto wybrać lampy na krótkim sznurze, natomiast w wysokich najlepiej spiszę się żyrandol wielopunktowy.

lampa_wiszaca

Ważne jest również, jakie światło daje dana lampa. Żyrandol wielopunktowy oświetla kilka miejsc jednocześnie, natomiast lampa, z której światło skierowane jest do góry zostaje rozproszone po całym salonie. Bardziej trwałe będą żyrandole, które mają oprawę metalową. Pamiętajmy, że lampy muszą pasować do ogólnej aranżacji i charakteru naszego salonu.

lampy_wiszace

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *