Lampy ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe nie tylko ułatwia nam poruszanie się po ogrodzie, gdy jest już ciemno, ale również umożliwia nam dłuższe spędzenie czasu na świeżym powietrzu a także jest elementem dekoracyjnym.

lampy_ogrodowe

Odpowiednie dobrane lampy ogrodowe nadadzą naszemu ogrodowi nie tylko uroku, ale także charakteru. Przed kupnem lamp ogrodowych musimy zastanowić się, jakie mamy oczekiwania, jakie funkcje mają pełnić.  Do oświetlenia ścieżki w ogrodzie najlepiej sprawdza się małe lampy solarne, ustawione w rządku. Jeśli chodzi o podświetlenie oczka wodnego lub fontanny najlepsze będą reflektory. Wybierając lampy solarne musimy zwrócić uwagę czy będą one w miejscu dość słonecznym, tak żeby miały możliwość się naładować. W przypadku, gdy decydujemy się na lampy zasilane prądem, musimy przemyśleć jak daleko mamy gniazdko i w tym przypadku dobrze jest zainwestować w lampy przeznaczone do użytku zewnętrznego. Należy pamiętać żeby gniazdko oraz kabel odpowiednio zabezpieczyć przed zwierzętami, deszczem oraz wilgocią. Do wyboru mamy różne rodzaje lamp. Lampy różnią się zazwyczaj materiałem, z jakiego zostały wykonane, kształtem, wielkością. Lampy ogrodowe możemy dostosować do swojego gustu. Możemy kupić lampy aluminiowe, żeliwne z tworzywa sztucznego, każde z nich w różnych kolorach. Zazwyczaj wybierane są kolory neutralne np. szary czy czarny. Lampy żeliwne są ciężkie i najczęściej można je spotkać np. w parkach bądź na ulicy. Żeliwo po pewnym czasie ulega procesowi korozji.

jak_oswietlic_ogrod

Lampy zrobione z aluminium są lekkie i trwałe. Materiał ten możemy lakierować i są one odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Lampy z tworzywa sztucznego wykonywane są w wielu kształtach, oraz w niższej cenie niż pozostałe. Również są odporne na warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *