Jak znaleźć dobry projekt?

Trudno mówić o projekcie właściwym w ogóle. Każdy projekt domu powinien być możliwie dobrze dopasowany do potrzeb przyszłych mieszkańców i użytkowników. Przed wyborem właściwego projektu trzeba sprecyzować swoje oczekiwania, przeanalizować tryb życia rodziny i poszczególnych domowników, wreszcie trzeźwo ocenić własne możliwości finansowe. Ci, którzy dysponują działką budowlana mają ułatwione zadanie. Najprawdopodobniej dla terenu, na którym leży działka, rada gminy uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Plan ten zawiera podstawowe ustalenia dotyczące wielkości i wyglądu domu, jaki można na działce zbudować. W przypadku braku planu należy indywidualnie wystąpić do gminy o wydanie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy dla naszej działki. Właściwy projekt domu można znaleźć w ogromnej ofercie biur projektowych, a jeśli nie – zlecić wykonanie projektu architektowi.

Inny projektu domu będzie właściwy dla młodej rodziny na dorobku, inny dla rodziny z piątką dzieci, a jeszcze innego szukać będzie starsze małżeństwo potrzebujące zacisznego odpoczynku. Zawsze warto zwrócić się z prośbą o poradę do zaufanego i
doświadczonego architekta, który wysłuchawszy opowieści o oczekiwaniach przyszłych inwestorów pomoże w wyborze właściwego projektu domu.

Ten artykuł dostarczyli specjaliści z krakowskiego studia architektonicznego Archigraph.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *