Elewacja krok po kroku

Ocieplenie domu jest niezbędne do zatrzymania sporej ilości ciepła w naszych domach, w szczególności w sezonie grzewczym. Po podjęciu decyzji o ociepleniu naszego domu, możemy liczyć że ten element nam się zwróci po paru sezonach grzewczych. Więc myślę że warto wykonać ocieplenie domu które, jest nam niezbędne do zatrzymania ciepła w naszych domach. Jak zdajemy sobie sprawy do wykonania każdej usługi budowlanej jest niezbędne doświadczenie.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
W tym przypadku najlepiej prace te zlecić profesjonalistom czyli firmie remontowo budowlanej. Pomocne przy wyborze dobrej firmy może się okazać doświadczenie jakie ona posiada. Myślę że w ten sposób uchronimy się od nierzetelnych wykonawców których, nie brakuje w naszym kraju.
Jeżeli nawiążemy współprace już z naszym wykonawcą to z pewnością pomogą nam na wybór odpowiednich materiałów do naszego ocieplanego domu.

Z pewnością będziemy potrzebowali takie materiały jak…
– Klej do styropianu.
– Styropian.
– Siatka zbrojąca.
– Tynk do elewacji (silikonowy, akrylowy)
– Farba silikonowa.

Posiadając powyższe materiały, możemy przejść do ocieplenia domu. Na początku przed przystąpieniem klejenia styropianu do naszych ścian. Powinniśmy ocenić stan techniczny i czy czasem nie wymagają one oczyszczenia z wszelkiego rodzaju…
– Kurzu.
– Środków chemicznych.

W przypadku starego budownictwa może się okazać że będzie potrzebne, skucie tynku. Wielu z nas z pewnością wie że stare domy nie posiadły takiej elewacji którą teraz się wykonuje. Były w większości przypadkach tynkowane ściany tylko tynkiem cementowo wapiennym.

Jeżeli nasze ściany są przygotowane w sposób prawidłowy. Możemy przejść do wyprowadzania listy startowej. Taka listwa startowa pomaga w dalszej fazie układania styropianu na naszej ścianie oraz, chroni naszą elewację przez gryzoniami.
Kolejny krok to układanie styropianu na naszych ocieplanych ścian. Tutaj przyklejanie styropianu powinno być zawsze zaczęte od narożników domu. Tylko w taki sposób możemy mieć pewność że, nasza elewacja będzie wykonana w prostej linii bez żadnych garbów.
Często się zdarza że po przyklejeniu styropianu na naszych ścianach są widoczne ubytki mniejsze lub większe. Również tutaj powinniśmy na to zwrócić szczególną uwagę i niezwłocznie je usunąć.Takie ubytki w styropianie możemy uzupełnić na dwa sposoby…

-Za pomocą styropianu w, przypadku większych szczelin pomiędzy dwoma płatami styropianu.

– Lub za pomocą pianki poliuretanowej.

W taki sposób możemy mieć pewność że w naszym ocieplanym domu, nie będą powstawały mostki termiczne.
Po wykonaniu przyklejenia styropianu na naszych ścianach możemy przejść do, osadzania narożników elewacyjnych. Ten etap powinniśmy wykonać w pierwszej kolejności przed wtapianiem siatki na całej płaszczyźnie ocieplanych ścian.
Same narożniki elewacyjne osadzamy głównie na elementach narożnych budynku oraz na ościeżach okien. W ten sposób otrzymamy narożniki równe, nie psując samej estetyki naszego ocieplanego domu.

Przed przystąpieniem do wtapiania siatki na naszym styropianie powinniśmy, sprawdzić długą łatą czy, nasza powłoka styropianowa jest w prostej linii. Przy ewentualnych krzywiznach na styropianie powinniśmy niezwłocznie usunąć na przykład za pomocą tarki do styropianu.

Potem już możemy przejść do wtapiania siatki na nasz styropian. W ten sposób nasza cała powłoka styropianowa będzie wzmocniona właśnie za pomocą siatki zbrojącej. Pamiętajmy o tym że ten element powinniśmy zacząć od samej góry budynku, przechodząc powoli w dól. Przy wtapianiu siatki do naszej elewacji nie zapomnijmy o zakładzie który powinien mieć około 5 centymetrów.

Po wykonaniu powyższych czynności możemy przejść do zagruntowania ścian. Ma ono za zadanie wzmocnić podłoże przed kładzeniem naszego tynku strukturalnego. Same tynki mamy dostępne w bardzo dużym asortymencie. Z pewnością każdy z nas dopasuje odpowiedni tynk do naszej elewacji.

Ostatnim elementem do wykonania ocieplenia naszego domu jest, pomalowanie elewacji farbą silikonową. I to na tyle by było, mam nadzieje że mój poradnik przydał się państwo w wykonaniu ocieplenia domu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *