Drzwi

Każdy dom musi mieć drzwi. Obecność zamków i klamek w tych drzwiach jest opcjonalna, ale same drzwi muszą być, choćby w minimalnej ilości. Generalnie jednak, im większy dom, tym więcej drzwi. I większa ich specjalizacja. Gdyż najzwyczajniej w świecie jest to wygodne i opłacalne.


Drzwi wejściowe do domu, to osobny i bardzo szeroki temat, zwłaszcza ze względu na zamek i ich właściwości antywłamaniowe. Będą one poruszone w osobnym artykule. Tutaj skupimy się na drzwiach wewnętrznych i ich dostępnych wariantach. Będziemy je rozpatrywać z uwzględnieniem pomieszczeń do których będą prowadziły.
Pierwszym typem pomieszczeń w których wskazane są specjalistyczne drzwi, są pomieszczenia techniczne typu warsztat czy też kotłownia.  Drzwi które tam montujemy, powinny być wykonane z materiałów które są odporne na zabrudzenia i należy bezwzględnie unikać koloru białego. Będą one bardzo często pobrudzone, więc nie ma potrzeby by rzucało się to w oczy. Bardzo dobrze byłoby, gdyby były do drzwi przeciwpożarowe, chociaż w minimalnym stopniu, przykładowo ei30.

Drzwi-Przesuwne-Erkado
Drugi rodzaj pomieszczeń to pomieszczenia gospodarcze. Wchodzi się do nich z różną częstotliwością ale częstokroć z zajętymi rękoma.  Dobrze jest zatem zainwestować w drzwi które łatwo się otwierają. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się drzwi które można łatwo przesunąć nogą, a idealnym – drzwi obrotowe. To rozwiązanie przywodzi na myśl częściej wejścia do supermarketów, ale jako wejście do pomieszczeń gospodarczych takie drzwi sprawdzą się idealnie.
Drzwi do łazienek i innych pomieszczeń w których istotna jest intymność, powinny bezwzględnie ja zapewniać. Należy unikać przeszklonych wariantów i w miarę możliwości postawić na modele z dobrymi właściwościami akustycznymi.
Drzwi do pomieszczeń ogólnego przeznaczenia to szeroki temat i poruszymy go w innym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *