Dobór mebli

Wybór mebli do pokoju dziennego (salonu) nie jest prosty. To właśnie salon jest pokojem, w którym najczęściej przebywamy z rodziną i w którym przyjmujemy gości. Ważne jest, aby pokój ten był umeblowany ze smakiem oraz zgodnie z naszymi upodobaniami (w tym pokoju wyjątkowo ważne jest nasze dobre samopoczucie). Przy wyborze mebli trzeba się kierować, w jakim charakterze ma służyć salon. Jeśli jest on tylko i wyłącznie pokojem dziennym, wtedy wystarczą pojedyncze meble, dzięki temu w salonie zyskamy więcej miejsca.

Natomiast, jeśli mieszkanie jest małe to siłą rzeczy w salonie muszą być meble, w których będzie konieczność przetrzymywania odzieży lub innych drobiazgów. Ważny jest również wystrój salonu, jeśli jest on w stylu klasycznym, należy wystrzegać się topornych meblościanek rodem z PRL-u, tylko zainwestować w stylowe antyczne mebelki oraz wygodne fotele, które mogą być wykonane na podobieństwo używanych niegdyś w pałacach lub zamkach.

Oczywistym jest, że każdy człowiek indywidualnie podejdzie do aranżacji własnego salonu. Niezmiernie ważne jest natomiast, aby w miarę możliwości uciekać od zakupu tanich mebli i zdecydować się na te trochę droższe, ale bardziej stylowe i konkretnie wykonane produkty wiodących producentów. W tym przypadku najlepiej nie oszczędzać, jeśli meble mają służyć latami i być poprawnie wykonane, przy okazji można liczyć również na gwarancję, jaką dają producenci lepszych produktów.

Przy czym sam rynek meblarski należy zawsze dobrze przeanalizować. Przytłaczająca większość dostępnych na nim produktów to po prostu podróbki . Najzwyczajniej w świecie, może okazać się że średniej wielkości firma meblarska projekty swoich produktów po prostu „pożycza” od innych firm. Tutaj pojawia się pytanie: czy posiada lepszych pracowników i lepsze materiały? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to wtedy może dojść do paradoksalnej sytuacji, w której podróbka jest lepsza od oryginału. A na polskim rynku dzieje się tak bardzo często!

Comments: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *